VIDEO NA DDM

 

Szczególnie polecamy:

Diecezjalne ŚDM

 

Archiwum

Diecezjalny Dzień Młodych!

altW Niedzielę Palmową będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Młodych :) Spotkajmy się  wspólnie w Gorzowie, Głogowie i Zielonej Górze:

W Gorzowie, przy katedrze gromadzi się młodzież z dekanatów: Drezdenko, Strzelce Krajeńskie, Gorzów - Chrystusa Króla, Gorzów - Katedra, Gorzów - Trójcy Świętej, Kostrzyn, Rzepin, Sulęcin, Pszczew, Rokitno;

W Zielonej Górze, przy parafii pw. Ducha Świętego gromadzi się młodzież z dekanatów: Świebodzin – Miłosierdzia Bożego, Świebodzin – NMP Królowej Polski, Babimost, Krosno Odrzańskie, Gubin, Lubsko, Sulechów, Zielona Góra – Ducha Świętego, Zielona Góra – Podwyższenie Krzyża Świętego, Zielona Góra – św. Jadwigi, Nowa Sól, Łęknica;

W Głogowie, przy parafii pw. NMP Królowej Polski – młodzież z dekanatów: Kożuchów, Żary, Żagań, Szprotawa, Głogów – św. Mikołaja, Głogów – NMP Królowej Polski, Wschowa, Sława.

 

Szczegółowy program:

 

Wpisany przez Aleksandra Marcińczak

Kurs "Filip"

altCzy jadłeś z Bogiem śniadanie w barze, czy byłeś z Nim w kinie, na spacerze? Czy taki Bóg Ci się wydarzył? A taki Bóg się w Tobie zakochał! I to jest propozycja dla Ciebie – On sam – Jezus Chrystus!”

W ten sposób zielonogórskie wspólnoty zachęcają do udziału w kursie „Filip”. To podstawowy kurs ewangelizacyjny, którego celem jest doprowadzenie uczestników do spotkania z Chrystusem, do doświadczenia Jego miłości i bliskości. Co więcej, kurs pozwala uporządkować sobie, w sposób bardzo konkretny i prosty podstawowe prawdy wiary. Jeśli jeszcze nie spotkałeś Jezusa lub chcesz pogłębić swoją wiarę lub nie ogarniasz, o co chodzi w chrześcijaństwie, ten kurs jest właśnie dla Ciebie.

 

Wpisany przez Aleksandra Marcińczak

 

Rada, ale nie starszych

alt24 października w Zielonej Górze wręczono dekrety Młodzieżowej Radzie Duszpasterskiej. W jej skład wchodzą przedstawiciele organizacji katolickich, stowarzyszeń, ruchów kościelnych i innych wspólnot, których człon stanowią młodzi ludzie. Odwrotnie jak w większości takich zespołów, tu nie można być… za starym. - Nic dla młodzieży bez młodzieży – mówi ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz młodych. – W planowaniu działań duszpasterskich na rzecz młodych ludzi, to oni muszą mieć coś do powiedzenia, bo najlepiej wiedzą, czego oczekują i co do nich trafia.
 

Wpisany przez Aleksandra Marcińczak

Świebodzin(e)RIO w mediach

Zostało 10 dni do spotkania w Świebodzinie! My wczoraj rozmawialiśmy z mediami. Chcieliśmy by informacja o ŚWIEBODZIN(e)RIO dotarła do wszystkich… albo przynajmniej do jak największej liczby młodych i młodych duchem. Wierzymy też, że nie tylko oni, ale i Wy możecie pomóc innym skorzystać z tej formy spotkania z papieżem Franciszkiem. Przekazujcie dalej, zachęcajcie, zapraszajcie, niech to będzie NASZ czas!

 

Powiedzieli o nas:

 

Wpisany przez Aleksandra Marcińczak

 

Rozkochaj się w Eucharystii!

Kochani oto wiadomość dla Was od Doroty z Duszpasterstwa Rodzin: Przyjęło się myśleć, że lato to czas wolny od szkoły, upragniony i wyczekiwany... Mimo, że nastaje czas wakacji, Wydział Duszpasterski oraz Duszpasterstwa Rodzin razem z Ojcami Franciszkanami zapraszają do szkoły! Do tej szkoły nie zabieramy zeszytów, długopisów, tylko siebie i swoją relację z Jezusem. Po raz trzeci w Zielonej Górze odbędzie się Letnia Szkoła Modlitwy.

 

Wpisany przez Aleksandra Marcińczak

Wolontariat podczas Rio w Świebodzinie

Poszukujemy WOLONTARIUSZY do przygotowania Spotkania Młodych w Świebodzinie! To już 27-ego lipca!

 

Wpisany przez Aleksandra Marcińczak

 

Strona 1 z 12