Videoblog Ks. Bpa Stefana Regmunta

7 września br. odbędzie się premiera nowej inicjatywy naszego Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Stowarzyszenia Europejskie Centrum Wolontariatu -Videoblog Biskupa Ordynariusza Stefana Regmunta. Videoblog „Biskup z Młodymi” ma  przybliżać młodzieży Kościół i jego nauczanie w osobie Księdza Biskupa jako autorytetu i osoby duchownej. Wszyscy internauci są zaproszeni do nawiązania dialogu, będą mieć także okazję aby zadać Biskupowi pytanie.

Przewidujemy 2 emisje w miesiącu przy czym czas pojedynczego nagrania nie będzie przekraczał 5-7 minut.

Pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom współczesnej młodzieży. Zależy nam na krótkiej i konkretnej formie mającej na celu nawiązanie relacji pomiędzy młodym człowiekiem a Księdzem Biskupem. Codzienność przynosi nowe problemy i wyzwania, chcemy o nich rozmawiać. Ważny jest dla nas również kalendarz liturgiczny – czyli wydarzenia, święta i akcenty które w danym okresie przeżywa Wspólnota Kościoła. Przede wszystkim na tym chcemy się skupiać i w oparciu o to budować przekaz!

Bp Stefan Regmunt skierował słowa zaproszenia: „Będzie mi miło jeśli młodzież będzie się spotykała i będę mógł do młodzieży mówić, kierować pytania, mógł zapraszać. Liczę że przynajmniej 2 razy w miesiącu będę mógł to zrobić. Kochani młodzi, nawiążmy jeszcze większą współpracę ze sobą. Bardzo na Was liczę i bardzo mi na Was zależy.

Videoblog dostępny będzie na portalu na naszym portalu oraz na portalu YouTube – http://www.youtube.com/user/centrumddm

Szczególnie zapraszamy całą społeczność portalu DDM!

Zdjęcia:

{gallery}galerie/videoblog{/gallery}